Rhino RCLUMNWOBL125 Luminax Series No Wrap Pool Stick - Ocean Blue
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Product image 5
Product image 6
Product image 7
Product image 8
Product image 9
Enhanced Power
  • Premium carbon fiber shaftĀ for ultra strength and durability.
Pinpoint Precision
  • Pro taper designĀ guarantees consistency and precision in every stroke.
Easy to Control
  • The shaft featuresĀ Time CrystalĀ tip andĀ pro taper designĀ for precision and effortless spin.
SPECIFICATIONS:
  • Butt Specs:
    • Wrap: No WrapĀ
    • Material: Carbon Composite
    • Length: 29"
    • Weight: 15-15.5 oz.
    • Joint: Stainless Steel 3/8 x 8" Thread PinĀ
    • Weight Bolt System Capable: Yes
  • Shaft Specs:
    • Material: Premium Carbon Fiber
    • Length: 29.5 inches
    • Taper: Pro taper
  • Tip Specs:
    • Name: Time TipĀ
    • Size: 12.5mm
    • Layers: 10
Product Information
Shipping & Returns
Description
Enhanced Power
Pinpoint Precision
Easy to Control
SPECIFICATIONS:
  • Butt Specs:
    • Wrap: No WrapĀ
    • Material: Carbon Composite
    • Length: 29"
    • Weight: 15-15.5 oz.
  • Shaft Specs:
    • Length: 29.5 inches
    • Taper: Pro taper
  • Tip Specs:
    • Name: Time TipĀ
    • Size: 12.5mm